User:ShelleyCape75

From MMA Tycoon Help
Jump to navigation Jump to search

Betsafe nutz casino eesti.
loosiratas online

Koolituse viib läbi Fohow Ärikolledži asepresident ja hiina traditsioonilise meditsiini spetsialist hr Liao Shusheng. Ta tutvustab võimsat organismi puhasjtajat - eliksiiri Sanqing, selle koostist, toimet ja kasutamist ning küüslaugukapsleid. Salvestus siin
postimees.ee

Milline näeb välja töökultuur aastal 2030 ja millised oskused on töötaja puhul siis enim nõutud? Kuidas on elu ja maailm 15 aasta pärast võrreldes tänasega muutunud? CV Online ja YU vaatasid koos tulevikku ning tuvastasid trende, mis muutuvad globaalsel tasandil.
postimees.ee

Asjade internetiks (Internet of Things, lühend IoT) nimetatakse seda osa internetist, kuhu kuuluvad omavahel andmesidevõrgu kaudu ühendatud füüsilised esemed, sõidukid, kodutehnika ja muud seadmed, millesse on sisse ehitatud elektroonika riistvara, tarkvara, sensorid ja mõnel juhul ka ajamid. Need võimaldavad kasutajatel ja teistel seadmetel omavahel suhelda ning seadmete käitumist (nt käivitamist, seiskamist) juhtida ja automatiseerida.


Personaliseeritud õppimine on üks adaptiivse õppimise vormidest, mis tugineb õppija eelnevaid teadmisi ja vajadusi analüüsivale tehnoloogiale. Näitena on eksperdid tõmmanud paralleeli Facebookiga, mis soovitab kasutajale sisu selle põhjal, mida kasutaja keskkonnas teeb, et teda kauem keskkonnas hoida.


Lisaks kirjeldatud peakomplektidele on olemas ka lihtsamad prillid, mis võimaldavad vaadata 360-kraadiseid fotosid ja videoid kolmemõõtmelisena. Sisu kuvamiseks kasutatakse nutitelefoni, mis paigaldatakse prillide sisse. Sel juhul kuvab vastav rakendus nutitelefoni ekraani kahel poolel veidi erineva pildi, mida läbi seadme vaateavade ees olevate läätsede vaadates näeb kasutaja kolmemõõtmelisena.


Kasutaja näeb samaaegselt nii digitaalseid kujutisi (kuvatuna prilliklaasidele) kui ka füüsilist maailma (läbi prilliklaaside) ning saab tegutseda mõlemas. Sarnaste lahenduste puhul on kasutusel ka mõiste segareaalsus (Mixed Reality).


Lõpptarbijale suunatud värkvõrgu lahendused (nt automatiseeritud kliima- ja turvasüsteemid) on liidetud juba ehitus-, ventilatsiooni- ja turvafirmade teenustenimekirja. Eestiski ei ehitata enam kohalikke nutistulahendusi, selle asemel kasutatakse globaalsete turuliidrite pakutavaid platvorme (nt Cumulosity). Samas panustavad lõppkasutaja platvormide arendusse juba ka Eesti ettevõtted, näiteks idufirma Thinnect.


Kui 2018. aasta keskel oli nutistusse ühendatud ligi 11 miljardit seadet, siis aastaks 2020 ennustatakse kiiret kasvu kuni 30 miljardi seadmeni ning vastava turu käibe kasvu 3–7 triljoni USA dollarini. Tegemist on kiiresti areneva ja tulutoova majandussektoriga, mille vastu tasuks huvi tunda nii tänastel õppuritel kui ka ettevõtjatel.

Eestis on uuritud Erasmus+ projekti SHEILA (Supporting Higher Education in Integrating Learning Analytics) raames ülikoolide huvi ja valmisolekut andmeid õppimise ja õpetamise optimeerimiseks kasutada. Intervjuud kolme ülikooli juhtkonna, Tallinna Ülikooli üliõpilaste ja akadeemiliste töötajatega näitasid, et juhtkond mõistab vajadust intelligentsete süsteemide kasutamiseks, et parandada üliõpilaste õpikogemust, püüdes seda rohkem isikustada. Samuti mõistab juhtkond vajadust parendada õppetöö kvaliteeti ning seeläbi vähendada väljakukkujate arvu ülikoolis.


Õpianalüütika teadusuuringutes pööratakse lisaks õppija kognitiivsele arengule (nt teadmised-oskused õpitulemuste hindamisel) üha enam tähelepanu ka õppija emotsioonide ja sotsiaalse konteksti kaardistamisele ja arvestamisele õppimise juhtimisel.


Näiteks on põhjaliku tagasiside andmine kirjalikele töödele juhendaja jaoks suur ja ajakulukas protsess. Virtuaalsed tuutorsüsteemid saavad üle võtta pinnataseme vigade, teemade ja faktide-argumentide ülesleidmise. Virtuaalses klassiruumis, kus õpilased vaatavad näiteks videoloenguid, saavad intelligentsed virtuaalsed tuutorid sekkuda, küsides küsimusi otse õppijatelt ning vastates neile videolõikude uuesti esitamisega, kui on näha, et õppijal on raskusi teemast arusaamisega.


Kui interneti algusaastatel moodustasid selle “võrkude võrgu” üksnes omavahel ühendatud serverid ja nendega võrgukaabli kaudu ühendatud lauaarvutid, siis viimastel aastatel on kiiresti kasvanud internetiga kaablivabalt ühendatud nutitelefonide ja robotite, turva- ja kliimaseadmete, muusika- ja videomängijate, autode ja külmkappide hulk.